Ostatnie tygodnie wakacji to doskonały czas na wprowadzenie do swojej codzienności języka angielskiego. Dlaczego koniec sierpnia tak się do tego nadaje? Bo idealny moment na zaczęcie czegoś nowego jest zawsze! Po co czekać na 1 stycznia, 1 danego miesiąca czy poniedziałek? Jeżeli jednak, tak jak my, lubisz jakieś znaki szczególne, zacznij od pełnej godziny😊.

Lato za pasem ale czy umiecie (Ty i Twoje dziecko) opisać otaczającą was rzeczywistość po angielsku? Albo porównać ją do tego co będzie się działo za oknem za kilka miesięcy? Przychodzimy z ratunkiem. Tutaj pobierzesz karty pracy, które pomogą Ci usystematyzować sposób w jaki możesz się bawić ze swoją pociechą. A poniżej dzielimy się instrukcją, jak wykorzystać karty pracy (step by step). Enjoy!

Karty pracy M&M Językowy Dom

KROK PO KROKU

Krok 1: kliknij i pobierz zestaw kart, dzięki którym wprowadzisz a następnie utrwalisz słownictwo związane z dwoma porami roku: latem i zimą.

Krok 2: dopasuj treści do wieku swojego dziecka. Poniżej podpowiadamy, które strony nadają się do konkretnego przedziału wiekowego. Pamiętaj jednak, że to Ty znasz swoje dziecko najlepiej i być może nasze sugestie nie sprawdzą się w waszym przypadku.

Krok 3: nie bój się improwizować, zmieniać, ulepszać, dopasowywać do swojej pociechy. Nie troszcz się też o warstwę wizualną: tnij, targaj, bazgraj. Najważniejsze jest wielokrotne powtarzanie słownictwa i wyrażeń.

STRONA PO STRONIE

STRONA 1 (przedział wiekowy 3-4 lata)

Pierwszą stronę możecie śmiało wykorzystać na kilka sposobów. Pierwszy: łączycie obrazek z porą roku na dole i ćwiczycie nazewnictwo pór roku: „summer” i „winter. Następnie nazywacie po kolei wszystkie obrazki (słowniczek znajduje się na ostatniej stronie). Teraz wydajecie polecenia: „Flip flops are yellow”, „Snowflake is green” (gotowe zdania znajdziecie obok słowniczka) i kolorujecie każdy z obrazków.

Karty pracy M&M Językowy Dom

STRONA 2 (przedział wiekowy 5-7 lat)

Śmiało rozpocznijcie zabawę od pierwszej strony. Kiedy już wykorzystacie jej potencjał przeskoczcie do drugiej karty pracy (strona 3 i 4 łączą się ze sobą). Tutaj, najpierw powtórzcie wszystkie słówka po kolei a następnie podpiszcie je. Starsze dzieci mogą przepisywać wyrazy ze strony 4, młodsze wycinają i przyklejają podpisy po prawidłowymi obrazkami.

Karty pracy M&M Językowy Dom

STRONA 5

Tą stronę drukujecie dwukrotnie. Idealnie byłoby wydrukować ją na nieco grubszym papierze, tak żeby obrazki nie prześwitywały. Już wiecie o co chodzi? Tak, proponujemy klasyczną grę memory, którą zna każdy rodzic. Tym razem szukacie par słówek związanych z latem i zimą. Nie zapomnijcie nazywać każdej z odkrytych kart.

Karty pracy Językowy Dom

Dodatkowo wyposażyłyśmy karty pracy w przydatne wyrażenia, które możecie wykorzystać jeżeli chcecie pójść o krok dalej i „pogadać” z waszymi maluchami po angielsku.

Have fun!

Jeżeli szukasz innych pomysłów na końcówkę wakacji klinij TUTAJ.

A jeżeli myślisz, że to nie dla Ciebie i Twojego dziecka, ponieważ “nie macie talentu do języków” kliknij TUTAJ i dowiedz się, dlaczego już dłużej nie możesz używać tej wymówki.

Kategorie: Blog