LISTA DLA PRZEDSZKOLAKÓW I SZKOLNIAKÓW

Jakiś czas temu na naszym Instagramowym profilu udostępniłyśmy listę zakupów. Tym razem mamy dla was listę do druku. Przygotowałyśmy ją w taki sposób, żeby skorzystały z niej dzieci piszące ale także przedszkolaki, które jeszcze nie nabyły tej umiejętności. Ale do brzegu!

DZIECI W WIEKU SZKOLNYM

Pierwsza strona karty pracy jest przeznaczona dla dzieci od 8. roku życia (oczywiście młodsze dzieci, które mają ochotę samodzielnie powalczyć z angielską ortografią również mogą z niej korzystać). Drukujecie pierwszą stronę i wspólnie ustalacie listę zakupów. Teraz wpisujecie nazwy produktów po angielsku i z taką listą ruszacie na zakupy. Odhaczacie rzeczy, które lądują w waszym koszyku. Po powrocie możecie przećwiczyć prostą konstrukcję gramatyczną I have…/I don’t have… i wymienić wszystkie produkty, które udało wam się kupić oraz te, których nie znaleźliście na sklepowej półce. Poniżej prosty dialog:

Rodzic: What’s in your shopping bag?

Dziecko: I have…

Rodzic: What products are on your shopping list but aren’t in your shopping bag?

Dziecko: I don’t have…

Przed ćwiczeniem samego dialogu zadaniem rodzica jest modelowanie konstrukcji I have…/I don’t have… co oznacza, że najpierw rodzic mówi I have… i wymienia wszystkie produkty z torby, następnie dziecko powtarza za rodzicem. Analogicznie sprawa wygląda z I don’t have… – najpierw rodzic, następnie dziecko. Teraz czas na dialog.

DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

Dla maluchów przygotowałyśmy stronę drugą, trzecią i czwartą naszych kart pracy. Drukujecie ją kiedy chcecie zrobić zakupy warzywno-owocowe a jej zadaniem jest utrwalenie ich nazw ale także powtórzenie liczebników. Najpierw decydujecie jakie produkty chcecie kupić. Następnie ile sztuk danego produktu potrzebujecie. Teraz wycinacie odpowiednią ilość i naklejacie na listę. W trakcie przygotowywania listy zadajecie dziecku pytania : How many apples do we need?, How many bananas do we need? itd. Gotową listę zabieracie ze sobą do sklepu i powtarzacie domowy mini dialog przy produktach. Voila! Kilka takich wyjść do sklepu i słownictwo związane z warzywami macie w małym paluszku.

PIOSENKA DO SAŁATKI

A jeżeli po przyjściu do domu macie ochotę przygotować sałatkę owocową to podrzucamy wam prostą piosenkę, dzięki której wprowadzicie jeszcze parę dodatkowych słówek.

Have fun!

A tutaj przeczytasz o rytuałach językowych, które warto wprowadzić. Dzięki nim wasza przygoda z angielskim wejdzie na zupełnie inny poziom wtajemniczenia!

Kategorie: Blog